Emisja filmu „Duśka” o Wandzie Półtawskiej

2 marca o godz. 16.30 na pl. św. Sebastiana 3, III p.

Zapraszamy na emisję filmu „Duśka” poświęconego Wandzie Półtawskiej.

Po emisji filmu odbędzie się spotkanie z jego reżyserką Wandą Różycką-Zborowską, która opowie o swym warsztacie filmowym i podzieli się z nami swoją refleksją nt. bohaterki filmu.

Film „Duśka” opowiada historię Wandy Półtawskiej – lekarki, przyjaciółki papieża Jana Pawła II, ale przede wszystkim człowieka – uczciwego wiernego w przyjaźni, prawego. Przeżyła piekło obozu koncentracyjnego, a mimo to nie straciła wiary w ludzi i wartości. Wspólnie z Karolem Wojtyłą zajmowała się duszpasterstwem rodzin, później także poradnictwem rodzinnym i małżeńskim. Zawsze blisko ludzi, stara się rozumieć ich potrzeby i problemy. Jak sama mówi – pragnie pokazywać ludziom wartości najważniejsze – miłość i rodzinę. Jest członkiem Papieskiej Akademii Życia.

W filmie Wandy Półtawska pięknie i przejmująco opowiada o swej długoletniej, trwającej aż do śmierci papieża, przyjaźni. Poznajemy je życie w różnych ujęciach, w tym jej cudowne uzdrowienie w 1962 r. za wstawiennictwem o. Pio. Gorąco zapraszamy na emisję filmu, by poznać historię niezwykłej kobiety i autentycznego świadka Bożej miłości.