Sosnowiec – Wielkopostny Dzień Skupienia

3 marca w Sosnowcu w gościnnych progach Wydziału Katechetycznego w Sosnowcu odbył się Wielkopostny Dzień Skupieni dla członków Oddziału Okręgowego w Opolu. W spotkaniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób z całego okręgu.
„Bliskie jest Królestwo Boże, nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. W szczególnym czasie, jakim jest Wielki Post, trzeba nam wsłuchiwać się w słowo Boże, pozwolić się oczyścić z grzechu i rozbudzać w sobie chęć przyjęcia pokuty.
Zebrani oddali się wspólnej modlitwie, zatrzymali w pędzie dnia codziennego.
Spotkanie otworzył asystent Stowarzyszenia w diecezji sosnowieckiej ks. dr Michał Borda. Oddział w Sosnowcu jest młodym oddziałem naszego okręgu. Liczy niecały rok.
„Jak wierzyć w Kościół?” – z tym pytaniem, które w obecnych czasach stawia sobie wielu wierzących, zmierzył się ks. dr Paweł Pielka z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
Centralnym punktem naszego Dnia Skupienia była Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem ks. kan. dr. Michała Bordy, Dyrektora Wydziału Katechetycznego.
Jak przystało na czas wielkopostnej pokuty, uczestniczyliśmy również w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Przez misteria męki Pańskiej przeprowadził nas ks. dr Michał Knapik. Duchowny wykorzystał rozważania Stefana Kardynała Wyszyńskiego.
Ostatnim punktem programu było zwiedzanie bazyliki katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu.
Dziękujemy wszystkim za przybycie, za poświęcony czas.

Michał Kosche