Wręczenie nagród „Bohaterowi katechezy 2018”

17 maja w auli seminaryjnej na Wydziale Teologicznym w Opolu odbyła się uroczystość, podczas której wręczono nagrodę „Bohaterowi Katechezy 2018”. To już 5. edycja konkursu, który został rozszerzony także na inne diecezje: gliwicką, katowicką i sosnowiecką.
Inicjatywa ma na celu docenienie katechetów pracujących na terenie diecezji – w tym wypadku opolskiej.
Rozstrzygnięcie naszego plebiscytu wplecione zostało w szerszą uroczystość organizowaną przez Wydział Katechetyczny, a mianowicie rozdanie nagród zwycięzcom rozmaitych konkursów o tematyce religijnej.
Spotkanie moderował ks. prałat dr Jerzy Kostorz, dyrektor Wydziału Katechetycznego w Opolu. Gościem specjalnym był ks. bp Rudolf Pierskała, który objął „Bohatera Katechezy” honorowym patronatem. Podziękował przybyłym za trud i pracę związane z zaangażowaniem w rozmaite konkursy.
Zwycięzcami plebiscytu organizowanego przez Oddział w Opolu Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” zostali ex aequo: Adam Kała z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich oraz Eliza Nowak z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Głuchołazach. Oboje pełni pasji, z charyzmą i zapałem mówią młodym ludziom o Bogu. Wyróżnienie przyznano Annie Kupińskiej z Zespołu Szkół Specjalnych w Opolu za pracę z dziećmi niepełnosprawnymi.
Nagrodę-statuetkę wręczył Mateusz Zbróg, wicedyrektor Oddziału Okręgowego w Opolu.
Dziękujemy uczniom oraz wszystkim, którzy oddali głos na swoich katechetów.
Alicja Berger-Zięba
Foto: Anna Kwaśnicka, opolski „Gość Niedzielny”