Skalne Miasto w Czechach

1.10.2016 r. członkowie oraz sympatycy Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Opolu wyruszyli szlakiem skał Adrszpaskich w Czechach.
To piękne i bardzo malownicze tereny położone na południowym skraju wioski Adrszpach w Narodowym Rezerwacie Przyrody „Skały Adrszpasko- Teplickie”. Skalne Miasto w Adrszpachu jest jednym z najpiękniejszych tego typu w Europie. Co roku przyciąga tysiące turystów.
Wejście prowadzi przez Skalną Bramę z tablicą upamiętniającą pobyt w tymmiejscu J. W. Goethego w 1790 r.
Po wejściu do chłodnego labiryntu skał zobaczyć można fantastyczny widok, rodem z baśni i legend. Formy skalne przybrały wyjątkowe kształty – Skalnej Korony, Niedźwiedzia Polarnego, Sfinksa, Śledzika. Wiele z nich wygląda niczym uśpione duchy.
Zwracają uwagę wąskie przejścia pomiędzy skałami – ogromne wrażenie czynią wysokie bloki skalne wznoszące się ponad ścieżkami, czasem nawet na ponad 100 m. Widoki zapierają dech w piersiach. Skały są rajem dla amatorów wspinaczki skałkowej.
Uroku trasom dodają wąskie potoki, przecinające formy skalne.
Wyprawę zakończył rejs łódką po skalnym jeziorku – niegdyś służyło ono do spławiania wyciętego drewna, a dziś stanowi świetną atrakcję turystyczną.